• Ordinace celostní medicíny, biorezonance BICOM - Děčín, Ústí nad Labem, Praha

OTÁZKY CELOSTNÍHO PŘÍSTUPU

Co vlastně znamená celostní přístup?
Každá nemoc je spojením psychického prožívání a fungování somatického těla. Celostní přístup chápe vztah těla a duše jako dva vzájemně propojené systémy, které fungují v přímých souvislostech.

A jak chápe celostní přístup vaše ordinace?
Místo slova celostní lze možná užít výstižnější pojem celistvý. Mottem našeho přístupu při léčbě je chápání člověka jako bytosti, která není jen tělo se všemi orgánovými systémy, ale má i svoji stránku psychickou a sociální. Tedy člověk jako bytost bio-psycho-sociální s tím, že jedno ovlivňuje druhé a naopak.

Co to znamená z praktického hlediska?
Velmi často přichází pacienti s diagnózou prudkých bolestí hlavy mnohdy až migrenózního charakteru. Analgetika, inhalace kyslíku atd. jsou dobrými akutními pomocníky, ale problém jako takový neřeší. Po čase se objeví problém znovu. Musíme se tedy zaměřit na hledání prvotních příčin a ne jen na odstranění příznaků. Na tomto případě si názorně ukážeme, jak jedna diagnóza může mít desítky různých příčin a spouštěčů a zároveň bude vyžadovat jiný léčebný přístup. Zatímco u jednoho pacienta může k dané symptomatologii vést překyselení organismu, u druhého bude spouštěčem potravinová alergie, u třetího parazitární infekce, u čtvrtého psychická porucha, u pátého hormonální nevyváženost, u šestého novotvar v oblasti mozku atd. Vždy je třeba komplexní diagnostika všech systémů, neboť porucha v jednom se zákonitě projevuje i v ostatních. Je třeba odstranit rušivé vlivy a opětovně nastolit harmonii a vyváženost.

OTÁZKY BIOREZONACE

Je biorezonance vhodná pro děti?
Ano, biorezonanční terapie je vhodná pro všechny bez rozdílu věku, tedy jak pro děti, tak např. pro seniory. Z pohledu naší ordinace doporučujeme však rodičům aby přicházeli s dětmi staršími 4 let.

Opravdu je biorezonanční terapie bezbolestivá?
Ano, biorezonce je skutečně zcela bezbolestná metoda.

Je opravdu jakákoliv biorezonanční metoda bezpečná?
Většina biorezonačních terapeutů, lékařů, tvrdí, že biorezonace je zcela bezpečná metoda. Můžeme s klidným svědomím říci, že se jedná o bezpečnou metodu v rukou schopného terapeuta. Asi ideální analogií je např. oční operace laserem. Pokud je prováděna šikovným zkušeným lékařem, dodržujícím postup, pak se nemůže nic stát a pacient může v klidu podstoupit zákrok a výsledek bude dle očekávání. Pokud pacient nebude mít důvěru, či operatér udělá chybu, je i jinak bezpečná metoda nebezpečná. Tedy i v biorezonanci platí, aby pacient měl v terapeuta důvěru a terapeut dostatek zkušeností. Doporučujeme se vyhýbat rádoby léčitelům, kteří nabízejí na svých webech biorezonanční služby a to zejména pochybnými přístroji!

Jaké jsou vedlejší účinky biorezonace?
Biorezonanční terapie nemá žádné prokázané vedlejší účinky.

Jak se pacient cítí bezprostředně po terapii biorezonancí?
Bezprostředně po skončení biorezonance může pacient cítit teplo či chlad. Rovněž může mít pocity únavy, srovnatelné např. s pocitem po masáži. Je to však velmi individuální. Všechny tyto symptomy jsou ale krátkodobé a rychle odezní.

Pro koho je biorezonace nevhodná?
Je prokázané, že biorezonace není vhodná pro pacienty mající kardiostimulátor. Rovněž nedoporučeje terapii biorezonancí těhotným ženám.

Mám věřit biorezonaci provádějící u léčitelů na pochybných přístojích?
Zde je nutné zdůraznit, že trh zabývající se ezoterikou a léčitelstvím nejen v ČR je přeplněn pochybnými přístroji. Jediný smysl těchto nefunkčních aparátů je napodobování funkčních biorezonačních přístrojů. Zejména lidé bez jakýchkoliv zkušeností provozují jakési léčitelské terapie, které však přináší pacientům mnohdy zhoršení jejich stavu, či nepomáhají vůbec a jen tahají z pacientů peníze. Rozhodně nedoporučejeme návštěvu podobných "terapií", kde nemáte žádnou jistotu o odbornosti terapeuta, který se chvástá zázračnými účinky svého přístroje a navíc nemá ani základní medicínské znalosti. U některých přístrojů můžete na předváděcím videu vidět, že ukazují výsledky, které ve skutečnosti nelze naměřit. Jsou to např. vizualizace s přesnou lokalizací postižených míst. Jemné elektromagnetické vlnění nemůže v lidském těle přesně lokalizovat poškozená místa, ale spíše charakteristickou energetickou podstatu, protože jako vlnění se vyskytuje v celém těle. Tak jako se zvuk rozléhá v místnosti, podobně, i když mnohem jemněji, rezonují bakterie v lidském těle, které se skládají hlavně z vody. Napříkad chřipka vykazuje rezonanční anomálii oproti zdravému organizmu. Můžeme ji tak diagnostikovat, že v těle je, ale nemůžeme říci, že je na určitém místě. Proto si dejte pozor na přístroje, které ukazují přesná místa postižení v těle jen na základě naměřených vibrací z ruky. V naší ordinaci máte jistotu použití nejmodernějších certifikovaných zařízení, které jsou vyráběny firmou Regumed GmbH, tedy světovou jedničkou ve výrobě biorezonančních lékařských zařízení. Veškerý náš personál má mnoholeté zkušenosti jak z oblasti klasické medicíny a psychologie, tak z oblasti východní medicíny - TCM. Navíc se důkladně školí a trvale sebevzdělává v oblasti biorezonace.

Potřebuji se odnaučit kouřit, můžete mi zaručit, že se to u vás povede?
Velmi častý dotaz. Metoda biorezonce na přístroji BICOM optima, který je v naší ordinaci na tento problém používán představuje nejúčinější metodu odstranění kouření, která je v současná době známá. Přibližně 90% našich pacientů opravdu přestane kouřit. V naší ordinaci ale nepřistupujeme k pacientovi automaticky nýbrž individuálně. Díky tomu dokážeme predikovat možné bloky, a ty se snažíme odstraňovat ještě před danou terapií. Díky tomu je naše účinnost vyšší než u jiných ordinací, které pouze nabízejí jeden program na odstranění kouření a doufají, že na pacienta zabere.

Elektronická cigareta mi funguje dobře, má cenu se odnaučit kouřit úplně?
Elektronická cigareta je v současnosti ještě stále marketingový hit. Existující studie poukazují na její škodlivost. Stále obsahuje látku generující závislost - nikotin, může obsahovat i stopové množství karcinogenních látek či toxinů, byť je nutné dodat, že svému okolí škodíte méně než klasickou cigaretou, díky obsahu škodlivých látek oproti cigaretovému kouři.