• Ordinace celostní medicíny, biorezonance BICOM - Děčín, Ústí nad Labem, Praha

KOŽNÍ PROBLÉMY

Kůže, vydává důležité svědectví o našem zdravotním stavu. Některé kožní problémy, jako třeba pihy, bradavice nebo mateřská znaménka představují spíše estetický problém.
Problémy s pokožkou však představují např. akné, lupénka, kopřivka, ekzém, které mohou být signálem závažnějších zdravotních problémů.
Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Termín lze použít v souvislosti s ekzémem, který je též známý jako dermatitický ekzém nebo ekzematická dermatitida.
Mezi nejznámější druhy dermatitidy patří lupy, lupénka, atopický ekzém či kopřivka.

LUPÉNKA

Lupénka neboli psoriáza, je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2-3% populace, její výskyt může být však častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována.
Nejčastěji se změny kůže poprvé objevují mezi 10. a 25. nebo mezi 35. a 60. rokem života. V průběhu života může docházet k opakovaným výskytům nemoci.
Onemocnění kloubů, které je do jisté míry podobné revmatoidní artritidě, se nazývá psoriatická artritida. V některých případech mohou být nejprve postiženy klouby a teprve později kůže.
Je na místě zmínit, že pacienti trpící lupénkou nemají zrovna harmonický životní styl a často mývají psychické problémy.
Biorezonanční terapie na přístroji BICOM OPTIMA poskytuje vysoce úspěšnou metodu jak s lupénkou bojovat.

ATOPICKÝ EKZÉM

Atopický ekzém je chronický svědivý kožní zánět - dermatitida. Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém však bývá velmi častý.
Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky. Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže a barevné změny kůže. Často se společně s ním projevují senná rýma, alergie na potraviny, nebo astma.
Biorezonanční terapie na přístroji BICOM OPTIMA poskytuje vysoce úspěšnou metodu jak s atopickým ekzémem bojovat.

biorezonce bicom dermatologie

Pokud jste lékaři, psychologové či vás pouze zajímá biorezonace do hloubky, pak vám všem doporučejeme navštívit sekci odkaz biorezoncePRO LÉKAŘE, kde se dozvíte o biorezonanci mnohem více, zejména pak odkazujeme na doporučenou literaturu a odborné lékařské studie.